Szaleńcza ucieczka przed policyjnym radiowozem

 
  Za niezatrzymanie się do kontroli, złamanie trzech sądowych zakazów, znieważenie funkcjonariuszy oraz szereg wykroczeń drogowych, odpowie 24-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. W nocy z poniedziałku na wtorek mężczyzna uciekał swoim seatem przed funkcjonariuszami. Teraz grozi mu do 5-lat więzienia.
 

   Podczas ucieczki mężczyzna nie stosował się do znaków drogowych, wymuszał pierwszeństwo przejazdu, o mało nie doprowadzając do zderzania z innymi pojazdami. Jednocześnie próbował zepchnąć z jezdni wyprzedzający go radiowóz.   

Reklama

   Funkcjonariuszom udało się wyprzedzić auto i na jednej z polnych dróg zablokować uciekający pojazd. Kierujący seatem próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Kierowcą okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. Mężczyzna był trzeźwy, jednak pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających. 

   Tuż po zatrzymaniu 24-latek znieważył oraz groził interweniującym policjantom. Mężczyzna decydując się na jazdę samochodem, złamał trzy obowiązujące go sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

   Teraz za wszystkie popełnione przestępstwa oraz wykroczenia drogowe 24-latek odpowie przed sądem. Jego samochód trafił na strzeżony parking.

KPP Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz