Wyróżnienia dla pracowników Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie

   Pracownicy Centrum Medycznego – Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie zostali wczoraj wyróżnieni odznaczeniami państwowymi oraz odznakami honorowymi „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. W uroczystości zorganizowanej przez starostę łańcuckiego wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Reklama

   Wojewoda – w imieniu Prezydenta RP – wręczyła Złote Krzyże Zasługi za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych oraz w działalności na rzecz ochrony zdrowia i za ofiarne niesienie pomocy. Jedno z odznaczeń państwowych zostało  przyznane pośmiertnie.

   Uroczystość była również okazją do wręczenia  odznak honorowych „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”, przyznanych przez Ministra Zdrowia. Wyróżnienia otrzymało ponad 30 pracowników Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie. Zarząd Powiatu Łańcuckiego postanowił także wyróżnić osoby zaangażowane w walkę z pandemią pamiątkowym symbolem „Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego”. W tym gronie – o czym już informowaliśmy –  znalazła się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która odebrała wyróżnienie z rąk starosty łańcuckiego Adama Krzysztonia.

   Podczas uroczystej gali została także wręczona Statuetka św. Michała Archanioła dla szczególnej osobowości Ziemi Łańcuckiej 2020.

   – Serdeczne podziękowania i gratulacje kieruję do wszystkich lekarzy, pielęgniarek oraz członków personelu medycznego, którzy każdego dnia podejmowali i wciąż podejmują działania na rzecz leczenia i niesienia pomocy chorym na COVID-19. Dziękując Państwu za oddaną pracę, fachowość, wytrwałość i życzliwość, pragnę również przekazać wyrazy wdzięczności i podziękowania Waszym rodzinom za codzienne wspieranie Was, za zrozumienie i motywowanie do kolejnych działań – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas wczorajszej uroczystości.

UW Rzeszów

 

Post Author: Adam Kunysz