Święto Policji w łańcuckiej Komendzie

   Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie odbyły się obchody Święta Policji. W trakcie uroczystości łańcuccy policjanci otrzymali odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne.

   Tegoroczne Obchody Święta Policji poprzedziła poranna msza święta w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Łańcucie. W uroczystym nabożeństwie uczestniczyli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Jan Węgrzyn, Naczelnicy Wydziałów i Kierownicy Referatów, policjanci i pracownicy cywilni łańcuckiej komendy oraz ich rodziny.

Reklama

   Po uroczystej mszy, uczestnicy obchodów udali się do łańcuckiej komendy, aby uczcić poległych oraz pomordowanych funkcjonariuszy Policji Państwowej z terenu powiatu łańcuckiego. Pod pamiątkową tablicą poświęconą poległym oraz pomordowanym funkcjonariuszom Policji kwiaty złożyli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Gołojuch, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie inspektor Marek Mendoń oraz inspektor Policji w stanie spoczynku Józef Gdański. Symboliczny znicz zapalili przedstawiciele związków zawodowych policjantów.

   Następnie w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie odbyła się uroczysta zbiórka. Zgromadzonych na sali funkcjonariuszy i pracowników cywilnych przywitał Komendant Powiatowy Policji  insp. Marek Mendoń. Przełożony łańcuckich policjantów wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podziękował policjantkom, policjantom i pracownikom Komendy za codzienny trud i zaangażowanie w służbę człowiekowi i społeczeństwu. Słowa uznania skierował również do przedstawicieli władz i pracowników samorządów oraz instytucji, na co dzień współpracujących z łańcucką jednostką.

   Po przemówieniu przyszedł czas na odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. Z tegorocznych awansów cieszyło się 20 funkcjonariuszy. Gratulacje oraz akty mianowania funkcjonariusze odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie i Wicestarosty Łańcuckiego Barbary Pilawy-Kraus. Odznaczenia wyróżnionym funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym łańcuckiej komendy wręczył Vice Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Tomasz Woś.

   Na zakończenie uroczystości insp. Marek Mendoń przekazał funkcjonariuszom życzenia i gratulacje, które łańcuckim policjantom przekazał m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak, wójtowie z powiatu łańcuckiego oraz Burmistrz Gminy i Miasta Kańczuga Andrzej Żygadło. Życzenia oraz słowa uznania policjanci oraz pracownicy cywilni usłyszeli również od zaproszonych gości: Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha, Wicestarosty Łańcuckiego Barbary Pilawy-Kraus oraz inspektora Policji w stanie spoczynku Józefa Gdańskiego.

   Uroczystość uświetniła obecność sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie wraz z asystą.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz