75 lat Sawy Sonina

  
    Kolejny z cyklu rodzinnych pikników w Gminie Łańcut odbył się w  minioną niedzielę, 1. sierpnia br. w  Soninie. Głównym punktem wydarzenia były obchody  jubileuszu 75. lecia założenia klubu sportowego Sawa Sonina.
 
   Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym otwarciem nowej sceny plenerowej. Przy symbolicznym przecięciu wstęgi obecni byli: członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, wicestarosta powiatu łańcuckiego Barbara Pilawa-Kraus, wójtowie obecnej i poprzedniej kadencji Jakub Czarnota  i Zbigniew Łoza oraz radni – Barbara Czechowicz, Beata Wójcik i Ryszard Krauz.
 
   Podczas uroczystości nie brakło gratulacji i podziękowań dla wszystkich działaczy Sawy Sonina. Zasłużeni dla klubu otrzymali odznaki od przedstawicieli Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
 
   Podobnie, jak na pozostałych piknikach, nie zabrakło atrakcji dla dzieci – m.in. malowania twarzy, tatuaży, zjeżdżalni i zamku z kolorowymi kulkami. Były też krówki i balony od wójta.
 
   Oprócz stoisk gastronomicznych, swoje stoiska miały także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Soninie, łańcucka policja i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie, który przygotował konkurs plastyczny dla dzieci. Można było także obejrzeć wóz i sprzęt strażacki.
 
   W trakcie imprezy odbył s kolejny Turniej Piłki Siatkowej, mecz piłki nożnej drużyn dziecięcych oraz mecz Oldboyów.
Na koniec miał miejsce mecz o trzecie miejsce i finał Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łańcut. Ponownie najlepsi okazali się jubilaci, czyli LKS Sawa Sonina. Drugie miejsce zajęła Szarotka Rogóżno, a  trzecie  Orzeł Wysoka.
CKGŁ

Post Author: Adam Kunysz