Pomogła 5-letniej dziewczynce

  Wzorową postawą obywatelską wykazała się 32-letnia mieszkanka Łańcuta. W piątkowy wieczór, kobieta zauważyła idącą samotnie małą dziewczynkę. Dzięki jej pomocy dziecko szybko wróciło pod opiekę matki.

   W piątek około godz. 19.30, do dyżurnego łańcuckiej komendy zatelefonowała zaniepokojona mieszkanka Łańcuta. 32-letnia kobieta poinformowała dyżurnego, że niedaleko swojej posesji, zauważyła idącą samotnie małą dziewczynkę. Dziecko było zagubione i nie potrafiło odpowiedzieć na pytania o dane rodziców, czy adres zamieszkania.

Reklama

   Na miejsce udali się łańcuccy policjanci. Po drodze funkcjonariusze spotkali zdenerwowanego mężczyznę. Okazało się, że wraz z innymi osobami, poszukuje on 5-letniej dziewczynki, która kilkanaście minut temu oddaliła się z jednej z łańcuckich posesji. Jak ustalili policjanci, było to dziecko, którego losem zainteresowała się 32-latka. 

   5-latka cała i zdrowa trafiła pod opiekę najbliższych. Funkcjonariusze ustalili, że dziewczynka przed zaginięciem bawiła się na podwórku sąsiadów. W pewnym momencie wyszła z posesji w nieznanym kierunku. Kiedy kilkulatkę zauważała zgłaszająca, dziewczynka była już ponad kilometr od domu.

   Policja apeluje do rodziców i opiekunów o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci. Czasami wystarczy nawet chwila nieuwagi, by dziecko oddaliło się bez naszej wiedzy. 

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz