Pijany wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód

  Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 35-letniego pieszego, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 877 w Łańcucie. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

   Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 19, na ul. Podzwierzyniec w Łańcucie. W kierunku centrum miasta, pojazdem marki Honda jechał 60-letni mieszkaniec gminy Markowa. Chodnikiem szedł natomiast 35-letni mieszkaniec Łańcuta. Jak wstępnie ustalił policjanci, w pewnym momencie, 35-letni pieszy wszedł na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający pojazd. 

Reklama

   Kierujący hondą, chcąc uniknąć zderzania, zjechał na środek jezdni. Pieszy natomiast otarł się o samochód i upadł. Na szczęście mężczyzna odniósł tylko powierzchniowe obrażenia. 

   Kierowca hondy w chwili zdarzenia był trzeźwy. Natomiast w organizmie 35-latka badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia. 

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz