Kolejny sukces sióstr Blajer

  W dniach 17-19.09.2021 roku w Skierniewicach odbyły się IX Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym -eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów TSK w Szwecji. W zawodach wystartowało łącznie 286 zawodników.

Reklama

     I tym razem swój start mogą zaliczyć do bardzo udanych siostry  Aleksandra i Gabriela Blajer. Mimo przejścia od tego roku z grupy wiekowej juniorek do lat dwudziestu,  do grupy wiekowej juniorek do lat 23 zdobyły w zawodach  łącznie pięć medali.  Osiągnięte wyniki dobrze prognozują na przyszłość.

      Zawodniczki od czterech lat startują w barwach Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI”  Łańcut przy Zespole Szkół Technicznych. Zostały powołane do Kadry Narodowej Polski Juniorek.  Obecnie studiują na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Oto osiągnięte wyniki:

     1.Aleksandra Blajer – zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i srebrny w grupie wiekowej seniorek w wadze do 52kg – wynikiem 330 kg 83,60 punktów IPF.

     2. Gabriela Blajer – zdobyła dwa srebrne medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg wynikiem 345 kg 81,79 punktów IPF.

     Ponadto w kategorii OPEN wszystkich startujących w mistrzostwach juniorek Aleksandra wywalczyła medal brązowy a Gabrysia zakończyła mistrzostwa na miejscu czwartym.

     Podsumowując:  zawodniczkom gratuluję osiągnięć sportowych i dziękuję wszystkim w naszym mieście którzy wspierają naszą działalność.

Trener: ADAM  BIELECKI

                                                                                                                              

Post Author: Adam Kunysz