Spotkania policjantów z przedszkolakami

Od początku września, łańcuccy policjanci prowadzą działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze uczą i przypominają dzieciom o właściwym zachowaniu na drodze i w kontaktach z obcymi. W minionym tygodniu policyjni profilaktycy odwiedzili łańcuckich przedszkolaków.

   Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły się policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Łańcuccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach placówek oświatowych, jak również odwiedzają szkoły i przedszkola, by przypominać dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. 

Reklama

   W minionym tygodniu na zaproszenie dyrekcji, policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 1 i nr 5. W trakcie spotkań policjanci rozmawiali z przedszkolakami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa – w drodze do-  i ze szkoły. Dzieciom przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz omówiono prawidłowe postępowanie w sytuacji kontaktu z osobami obcymi oraz podczas ataku psa.

   Dzieci miały możliwość zadawania pytań oraz przyjrzenia się bliżej policyjnym radiowozom. Szczególnym zainteresowaniom cieszyły się przede wszystkim sygnały świetlne i dźwiękowe oraz policyjne radiostacje. 

Fot. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz