Technik mechanik lotniczy zawodem przyszłości 

   23 września 2021 r. starosta łańcucki Adam Krzysztoń wraz z wicestarostą  Barbarą Pilawa-Kraus, na zaproszenie  EME Aero, odwiedzili siedzibę firmy w Jasionce.

   W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie, dzięki umowie patronackiej z EME Aero jednym z największych i najnowocześniejszych w świecie centrów serwisowych MRO dla silników lotniczych typu GTF, uczniowie klasy technikum w zawodach mechanik lotniczy mają możliwość kształcenia się pod okiem specjalistów z dziedziny serwisowania silników lotniczych. Daje im to nie tylko możliwość nauki od najlepszych, ale i szanse na zatrudnienie w strukturach EME Aero.

Reklama

   Powiat Łańcucki stawia na kształcenie w zawodach przyszłościowych, poszukiwanych na rynku pracy. Na potrzeby kształcenia praktycznego uczniów powstała pracownia – hangar – serwisowania silnkika turbowentylatorowego.

Na zdjęciu: Aleksandra Szafraniec – Dyrektor ds. Personalnych i Komunikacji; Wicestarosta Łańcucki – Barbara Pilawa-Kraus; Starosta Łańcucki – Adam Krzysztoń oraz Łukasz Panek – Kierownik Obszaru Montażu Silnika.

Powiat Łańcucki

 

Post Author: Adam Kunysz