Więcej rozwagi na drodze

  Mandat, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy – to konsekwencje, jakie w miniony czwartek  poniósł kierujący fordem. Mężczyzna jechał przez Łańcut z prędkością 127 km/h.

   Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco weryfikują także zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

Reklama

   W miniony czwartek na ul. Kochanowskiego w Łańcucie, funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem marki Ford. 24-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi w terenie zabudowanym jechał z prędkością 127 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

   Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, o więcej niż 50 km/h, grozi nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z taką prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz