Z uczniami o cyberprzemocy

      Bezpieczeństwo w sieci, było tematem serii spotkań policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie. Problem przemocy z wykorzystaniem nowych technologii spotkał się wśród uczniów z dużym zainteresowaniem.

   Łańcuccy policjanci po raz kolejny spotkali się z młodzieżą, aby rozmawiać o cyberprzemocy oraz zagrożeniach w Internecie. We wtorek i środę funkcjonariusze odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Łańcucie. W kilkunastu spotkaniach wzięli udział uczniowie klas IV-VIII.

Reklama

   Młodzież, wśród której coraz częściej dochodzi do „agresji elektronicznej”, z uwagą słuchała o jej formach, odpowiedzialności prawnej oraz o algorytmie postępowania w przypadku styczności ze sprawcą, jak też ofiarą cyberprzemocy. Młodsi uczniowie natomiast z zainteresowaniem oglądali filmy edukacyjne obrazujące zagadnienia internetowego hejtu oraz niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym i nieostrożnym korzystaniem z Internetu.

   Cyberprzemoc jest coraz częstszą formą przemocy wśród dzieci i młodzieży. Sprawca czuje się anonimowy i bezkarny w sieci. Wykazuje większą śmiałość w ośmieszaniu, dyskryminowaniu innych, bo nie musi stanąć twarzą w twarz ze swoja ofiarą. Taka forma przemocy jest szczególnie groźna, gdyż poniżające i kompromitujące treści dostępne są dla wielu osób w bardzo krótkim czasie. Nawet jeśli sprawca zostanie ukarany, wpisy usunięte,  to ich kopie i tak pozostają na wielu komputerach.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz