Nowa kaplica w Szpitalu św. Michała Archanioła

  Już od tygodnia pacjenci i pracownicy Powiatowego Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie mogą korzystać  z wyremontowanej i zmodernizowanej szpitalnej kaplicy. 28. września br. podczas uroczystej mszy świętej poświęcił ją ks. abp. Adam Szal Metropolita Przemyski. Projekt wystroju kaplicy wykonała architekt Iwona Matlingiewicz, a roboty budowlane prowadziła firma SB Complex z Rzeszowa.

Reklama

Otwarcie i poświęcenie nowej kaplicy to zwieńczenie przebudowy całego szpitala. Po modernizacji i rozbudowie obecnie większość oddziałów szpitalnych znajduje się pod jednym dachem. Poprawiła się też dostępność do kaplicy, co jest znaczącym usprawnieniem dla pacjentów szpitala. Z kaplicy korzysta znaczna społeczność związana ze służbą zdrowia, zbliżona wielkością do małej parafii, to jest łącznie około tysiąca pacjentów i pracowników. 

    Jak podkreślił obecny na uroczystości starosta łańcucki Adam Krzysztoń remont kaplicy szpitalnej został zainicjowany przez ks. Rafała Borcza, który kilka lat wcześniej rozpoczął na ten cel zbiórkę pieniędzy. Podziękował  kapelanowi szpitala za zaszczepienie  ideą zmodernizowania kaplicy decydentów i wszystkie starania, by było to godne miejsce dla modlitwy.

Tekst i fot. ROBERT  KOCHMAN

 
 

Post Author: Adam Kunysz