Uważajmy przy przekraczaniu przejazdów kolejowych

   Do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło w ostatnim czasie na strzeżonym przejeździe kolejowym w Krzemienicy. Kierowcy, pomimo włączonego czerwonego światła i opadających zapór, wjeżdżają na przejazd, stwarzając dla siebie śmiertelne zagrożenie.

  Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie prowadzą działania prewencyjno-kontrolne na przejazdach kolejowych, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Na bieżąco również weryfikowane są zgłoszenia o nieprawidłowościach w oznakowaniu, czy w działaniu sygnalizatorów oraz zapór przed przejazdem kolejowo-drogowym. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych i przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców. 

Reklama

   To właśnie głównie z winy kierujących pojazdami dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, w tym w szczególności na przejazdach kolejowo-drogowych, wyposażonych w zautomatyzowany system, składający się z sygnalizacji świetlnej i rogatek. Taki przejazd znajduje się na drodze wojewódzkiej nr 881 w miejscowości Krzemienica. 

   To właśnie tam, kierowcy nagminnie ignorują migający czerwonym światłem sygnalizator i wjeżdżają na przejazd w czasie opadania rogatek. W ten sposób dochodzi często to uszkodzenia zapory lub utknięcia pojazdu między opuszczonymi rogatkami. W ostatnim czasie łańcuccy policjanci otrzymali informacje o kilku takich zdarzeniach, które dla nieostrożnych kierowców i ich pasażerów, mogły skończyć się tragicznie. 

   Dlatego pamiętajmy, że włączony sygnalizator świetlny, naprzemiennie migający czerwonym światłem, oznacza ZAKAZ wjazdu na przejazd drogowo-kolejowy. Jednocześnie informuje nas, że za chwilę rozpocznie się opuszczanie rogatek. 

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz