Pamiętajmy o obowiązujących obostrzeniach

    Tylko wczoraj, łańcuccy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec osób, które nie przestrzegały obowiązku zakrywania nosa i ust. Pamiętajmy, że prawidłowo założona maseczka w miejscach, gdzie jest większe skupisko ludzi, nie tyko chroni nas, ale także innych. Dlatego w trosce o nasze wspólne dobro policjanci nadal stanowczo egzekwują obowiązujące przepisy.

   W związku z rosnącą liczbą zakażeń Covid-19, policjanci po raz kolejny przypominają o głównych zaleceniach sanitarnych, które chronią nas przed zarażeniem koronowirusem, czyli o zachowaniu dystansu, dezynfekcji i maseczkach. Pamiętajmy, że nadal pozostaje konieczność zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, stacjach benzynowych, urzędach, kościołach czy też w teatrach.

Reklama

   O obowiązku zakrywania nosa i ust pamiętać musimy również w środkach komunikacji publicznej. Wzmożone kontrole w tych miejscach, mają przypominać o konieczności zasłaniania ust i nosa zarówno przez podróżujących, jak i pracowników transportu publicznego.

   Podejmowane działania mają na celu przede wszystkim egzekwowanie zasad bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone, aby minimalizować ryzyko zarażeń koronowirusem. Prawidłowo założone maseczki podczas zakupów, czy w trakcie jazdy autobusem chronią nie tylko nas, ale też innych. Osoby, które będą lekceważyć obowiązujące prawo, będą musiały liczyć się z konsekwencjami.

Fot. KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz