Ponad 26 tysięcy złotych zebrano wczoraj na łańcuckich cmentarzach

Wczoraj w  dniu Wszystkich Świętych, uczniowie wraz  z opiekunami, pracownicy Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, przedstawiciele Służby Zdrowia, Muzeum Zamku, młodzież z ZS Strzelec od wczesnych godzin porannych, aż do popołudnia kwestowali na łańcuckich cmentarzach na rzecz bezdomnych, ubogich i osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Ta charytatywna akcja prowadzona jest  już ponad 30 lat.
 
W ubiegłym roku ze względu na epidemię COVID-19 i ogłoszone obostrzenia, tradycyjna kwesta na cmentarzach nie odbyła się. W tym roku oprócz tradycyjnej zbiórki do puszek  na cmentarzach  dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli w tym dniu odwiedzić łańcuckich nekropolii  uruchomiono zbiórkę internetową pod adresem:
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie!
Żywimy nadzieję, że uczestnicząc w internetowej kweście przyczynicie się do materialnego i duchowego wsparcia działalności naszej kuchni, łaźni i punktu wydawania odzieży.
Prosimy o przekazanie tej prośby najbliższym.
Postać Brata Alberta jest bardzo bliska naszym czasom. Dzisiaj wiele się mówi i pisze o “cywilizacji miłości” o potrzebie “opcji preferencyjnej na rzecz ubogich”. Święty Brat Albert nie pisał uczonych traktatów na ten temat. On po prostu pokazał, jak należy miłosierdzie czynić. Pokazał, że kto chce prawdziwie czynić miłosierdzie, musi stać się “bezinteresownym darem” dla drugiego człowieka.
Służyć bliźniemu to według niego dawać przede wszystkim siebie, “być dobrym jak chleb”.
+++
Tradycyjna kwesta w Dniu Wszystkich Świętych na rzecz działalności Kuchni i Łaźni dla bezdomnych, ubogich i potrzebujących Towarzystwa św. Brata Alberta po roku przerwy spowodowanej Covid-19 zakończyła się. Duży wysiłek organizacyjny w przygotowanie przy wsparciu członków Koła TPBA, Rady Miasta Łańcuta, Rady Powiatu Łańcuckiego wraz z  burmistrzem i  starostą, dyrekcji szkół, nauczycieli, młodzieży, organizacji Strzelec oraz wolontariuszy spotkał się z życzliwością i hojnością mieszkańców.
 
Zebraliśmy ponad 26 tysięcy złotych. Wielkie podziękowania składamy darczyńcom. Cieszy nas ogromnie to, że łączy nas – społeczeństwo idea pomocy najsłabszym,idea miłosierdzia wobec bliźniego i to, że możemy dać cząstkę siebie. W kweście uczestniczyło 150 osób dodając zaangażowanych w przygotowanie kwesty, jak również trwającej kwesty internetowej,  komisyjne rozliczenie  zebranych środków, daje to liczbę około 200 osób.
 
Wszystkim składamy serdeczne podziękowania. To również potwierdzenie, że dzieło św. Brata Alberta ma Boże błogosławieństwo. Z Albertyńskimi pozdrowieniami
Zarząd Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta
Koło Łancut
 
Zdjęcia: ROMAN  BIJAK
             i  ADAM  KUNYSZ
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

Post Author: Adam Kunysz