Jubileusz 40-lecia Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Złoty Krzyż Zasługi dla Józefy Kogut z Łańcuta

 

  W minioną sobotę, 6. listopada  br. w Domu Muzyki we Wrocławiu odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 40-lecia Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Podczas uroczystości minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy wręczyła odznaczenia państwowe – złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi za działalność na rzecz osób najuboższych i w kryzysie bezdomności.

Reklama

   Krzyż Zasługi, ustanowiony został w 1923 r., nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

   Jedną z czterech osób odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi jest Pani Józefa Kogut,  reprezentująca łańcuckie Koło Towarzystwa, które działa w naszym mieście od ponad 31 lat, niosąc pomoc ludziom ubogim, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Przy ul. Ottona z Pilczy Koło prowadzi albertyńską kuchnię i łaźnię, organizuje spotkania i przekazuje odzież.

 Ze względów zdrowotnych Pani Józefa Kogut nie mogła osobiście uczestniczyć w uroczystości. Złoty Krzyż Zasługi zostanie jej wręczony podczas lokalnej uroczystości. Łańcuckie Koło reprezentowała  Maria Ewa Skręt która jest członkiem Zarządu i sekretarzem Koła.

A.K.

 
 
 
 
 
 
 

Roman

Roman Bijak
 
Nasze Koło reprezentowała na uroczystościach Pani Maria Ewa Skret która jest członkiem Zarządu i Sekretarzem.

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz