Uroczyste odsłonięcie pamiątkowego fortepianu

  Kilka lat temu na plantach miejskich stanęła okazała  kareta trochę podobna do tej z łańcuckiej Wozowni.  Teraz miasto będzie miało kolejną atrakcję. Z okazji jubileuszu 60-lecia Muzycznych Festiwali, rok 2021 ogłoszono w Łańcucie Rokiem Muzyki. Na pamiątkę tego wydarzenia na skwerze przed Urzędem Miasta przy Placu Sobieskiego postawiono pamiątkowy fortepian.

Reklama

   Jutro, 20 listopada br. o godz. 14.00 nastąpi jego oficjalne odsłonięcie. Na to niecodzienne wydarzenie zapraszają mieszkańców, gości i turystów Burmistrz Miasta Łańcuta i dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

   Po zakończeniu uroczystości w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury o godz. 15.30 odbędzie się premiera reportażu “Muzyczny Festiwal we wspomnieniach Łańcucian”, po czy nastąpi część artystyczna. Wystąpią: znakomity pianista Mateusz Krzyżowski – półfinalista tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie,  w którego wykonaniu  usłyszymy koncert F-moll – op. 21 Fryderyka Chopina oraz zespół smyczkowy Filharmonii Podkarpackiej – Arso Ensemble.

Fot. A. KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz