Wspaniały koncert uświetnił uroczystość odsłonięcia pamiątkowego fortepianu

     Wczoraj, 20. bm. z okazji uroczystości odsłonięcia pamiątkowego fortepianu w Miejskim Domu Kultury  odbyła się premiera reportażu przygotowanego przez TV Łańcut zatytułowanego „Muzyczny Festiwal we wspomnieniach Łańcucian”.

Reklama

   Po filmie rozpoczął się koncert Chopinowski. Wystąpił  Mateusz Krzyżowski – półfinalista tegorocznego XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który przed miesiącem odbywał się w Warszawie.

   Artysta przyjechał do Łańcuta już po raz drugi. W sierpniu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się recital pianisty, z okazji odbywających się w naszym mieście  X Ogólnopolskich Warsztatów Pianistycznych. W jego wykonaniu usłyszeliśmy Etiudy, Nokturny oraz  Polonez As-dur op. 53 Fryderyka Chopina.

  Wczoraj  artysta uraczył licznie zgromadzoną  w MDK publiczność wspaniałym wykonaniem koncertu F-moll op. 21 F. Chopina. Towarzyszył mu rzeszowski kwintet Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego – „ Arso Ensamble”.  Nie obeszło się bez bisu, były kwiaty, gratulacje i podziękowania dla wykonawców koncertu i dyrekcji Filharmonii Podkarpackiej.

Tekst i fot. ADAM  KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz