Jubileusz Orkiestry Dętej z Kraczkowej

   W minioną sobotę, 20. listopada br.w Ośrodku Kultury w Kraczkowej odbył się piękny koncert Orkiestry Dętej z okazji 20-lecia działalności muzyków.

Reklama

   Artyści wykonali największe przeboje kultowego zespołu Queen. Zebrani usłyszeli m.in. Radio Gaga, The Show Must Go On, czy We are the champions. Orkiestrze towarzyszył muzyk zespołu Freeborn Brothers – Mateusz Pleśniak.

   Nie zabrakło życzeń, gratulacji i jubileuszowego tortu.

   Orkiestra, właściwie Młodzieżowa Orkiestra Dęta powstała w 1999 roku przy Szkole Podstawowej w Kraczkowej. Jej założycielem był kapelmistrz Wiesław Magoń. Pierwszy występ odbył się na Wielkanoc. Zespół brał także udział w uroczystościach szkolnych. Od 2000 roku orkiestra działa przy Centrum Kultury Gminy Łańcut. W 2015 roku kapelmistrzem został Krystian Magoń, a trzy lata później w 2018 roku – Arkadiusz Hawro i jest nim do dzisiaj.

   Orkiestra ma na swoim koncie wyjazdy zagraniczne do Włoch i na Ukrainę. Brała udział w Międzynarodowym Przeglądzie Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Szczawnie Zdroju, czy w Festiwalu „Odgłosy Podkarpacia” w Markowej.

Zdjęcia i tekst: BERNADKA  BRÓŹ

Post Author: Adam Kunysz