Policja apeluje o rozwagę na drodze

   Mandat, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy – to konsekwencje, jakie wczoraj poniósł kierujący citroenem, który w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

  Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane przez mieszkańców naszego powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklama

  Wczoraj funkcjonariusze łańcuckiej drogówki w miejscowości Smolarzyny zatrzymali kierującego pojazdem marki Citroen. 32-letni mieszkaniec Rzeszowa w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

  Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h grozi, nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przede wszystkim utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z dużą prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.
 
KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz