“Trzeźwy poranek”

Łańcuccy policjanci cyklicznie prowadzą działania związane z eliminowaniem z dróg nietrzeźwych kierowców. Tylko podczas piątkowej akcji: „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

W piątek rano, przy wjeździe na łańcucki odcinek autostrady A4 policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. O godz.8.45, funkcjonariusze łańcuckiej drogówki zatrzymali pierwszego kierowcę, który w stanie nietrzeźwości próbował wjechać na autostradę. Badanie stanu trzeźwości u 39-letniego kierowcy audi wykazało ponad 0,6 promila. 

Reklama

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło kilkanaście minut później w miejscowości Wola Mała na zjeździe z autostrady A4. Tym razem badaniu stanu trzeźwości policjanci poddali zarówno kierującego, jak i pasażera pojazdu marki Peugeot. Funkcjonariusze zauważyli bowiem, że w czasie oczekiwania na kontrolę kierowca zamienił się miejscami z siedzącym obok pasażerem. Okazało się, że powodem takiego zachowania był stan nietrzeźwości i brak uprawnień do kierowania pojazdami 59-letniego właściciela peugeota. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 0,7 promila. Drugi mężczyzna, który przesiadł się na miejsce kierowcy był natomiast trzeźwy i posiadał prawo jazdy. 

Zarówno kierowca audi, jak i peugeota stracili już prawo jazdy. Obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz