Tym razem seniorzy nie dali się oszukać

Do kilku prób oszustwa metodą na „policjanta” doszło wczoraj na terenie Rakszawy. Na szczęście seniorzy zachowali czujność i nie dali się oszukać.

Tajemnicze telefony od osób podających się za krewnych lub funkcjonariuszy policji do ludzi starszych z prośbą o pieniądze, to już klasyczna metoda wyłudzeń stosowana przez oszustów. Tym razem fałszywy policjant próbował wyłudzić pieniądze od mieszkańców Rakszawy.

Reklama

Schemat działania oszusta za każdym razem był podobny. Na telefon stacjonarny dzwonił mężczyzna podający się za pracownika policji. Następnie rozpytywał rozmówcę o posiadane konto bankowe, jednocześnie informując, że jego pieniądze mogą być zagrożone. Na szczęście seniorzy szybko orientowali się o próbie oszustwa i kończyli rozmowę. 

Mieszkańcy Rakszawy zachowali czujność i nie dali się oszukać, jednak metoda wyłudzeń na „wnuczka” czy „policjanta” ciągle stosowana jest przez oszustów wobec osób starszych. Dlatego bądźmy czujni i zawsze zweryfikujmy otrzymane w ten sposób informacje, np. poprzez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny czy bankową infolinią.

Pamiętajmy również, że każda telefoniczna próba podjęcia pieniędzy pod pozorem działań policji bądź innych służb oznacza oszustwo. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz