Artystki z Łańcuta nagrodzone

„Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku” to doroczny konkurs zorganizowany przez rzeszowskie BWA z myślą o prezentacji dorobku i działalności artystycznej profesjonalnego środowiska artystów sztuk wizualnych z terenu Podkarpacia w mijającym roku. Tradycyjnie już Honorowy Patronat sprawują nad tym konkursem Gospodarze: Województwa Podkarpackiego –  marszałek Władysław Ortyl i Miasta Rzeszowa –  prezydent Konrad Fijołek. W tegorocznej edycji udział wzięło 58 autorów, którzy zgłosili 161 prac.

Reklama

Wczoraj w sali wystawowej Biura Wystaw Artystycznych odbył się wernisaż wystawy nagrodzonych i zakwalifikowanych do konkursu prac.

Wśród nagrodzonych znalazły się m.in artystki z Łańcuta:

Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa w wys. 7 000 zł – za zestaw prac pod tytułem „Skin to skin” oraz „She and Herself” otrzymała  Barbara Porczyńska.

Nagrodę Specjalną ZPAP O/Rzeszów w formie organizacji wystawy w roku 2022 przyznano: Ninie Zielińskiej-Krudysz za pracę pod tytułem „Abstrakcja ze światłem”.

Do II etapu konkursu zakwalifikowane zostały także prace Anety Panas  zatytułowane – Przejścia i  W nieskończoności I, II .

Zdjęcia: KAROLINA PILL- SOWA i BWA

 

Post Author: Adam Kunysz