Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas świąt

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to czas spotkań w rodzinnym gronie. Wyjeżdżając w odwiedziny do swoich najbliższych, często zapominamy o podstawowych zasadach ostrożności. Niestety naszą nieroztropność i dłuższą nieobecność w domu czy mieszkaniu, mogą wykorzystać włamywacze.

W święta wielu z nas odwiedzi najbliższych w swoich miejscowościach, jednak wiele osób wybierze się w dłuższą podróż. Na taką okazję czekają włamywacze. Policja apeluje do mieszkańców powiatu łańcuckiego o zwiększenie czujności oraz prawidłowe zabezpieczenie swoich domów i mieszkań przed włamaniem.

Reklama

Przypominamy – aby uchronić się przed włamaniem należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe zabezpieczanie domów, zamykanie drzwi oraz okien, szczególnie podczas naszej nieobecności. Nie zaszkodzi również, aby wewnątrz domu pozostawić włączone światło, może to być nawet kontaktowa lampka, która emituje delikatne światło, sugerując, że jednak ktoś znajduje się w domu. Zniechęcić złodzieja można również montując światło zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Nie należy pozostawiać cennych rzeczy w miejscach łatwo dostępnych i przewidywalnych dla złodzieja. Warto również zastanowić się, czy dom jest odpowiednim miejscem do trzymania sporej gotówki, czy też bardzo cennej biżuterii.

W razie dłuższego wyjazdu poprośmy sąsiada o pomoc. Czujne oko sąsiada, który zareaguje w momencie, gdy ktoś obcy znajduje się w okolicy pustego domu, wyraźnie go obserwując, bądź często przejeżdża pobliską drogą robiąc rozpoznanie okolicy – jest jednym z najlepszych zabezpieczeń.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji należy natychmiast powiadamiać Policję dzwoniąc pod numer 112.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz