Wystawa, którą warto zobaczyć

W minioną środę, 5 stycznia br. w Galerii Miejskiego Domu Kultury otwarta została wystawa prac artystów – uczestników czterech  plenerów “Łańcut 20/21” i “Niedzica 20/21”. Wystawę  otworzył burmistrz miasta – Rafał Kumek w towarzystwie  Adama  Opałki – kierownika artystycznego MDK oraz Jana Zenona Majczaka – komisarza plenerów.

Reklama

Plenery malarskie w Łańcucie  i okolicach wpisały się już na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Na coroczne spotkanie, organizowane już od 20. lat przyjeżdżają  artyści z całego kraju, a także z zagranicy. Inicjatywę komisarza Jana Zenona Majczaka wspierają liczni sponsorzy i darczyńcy oraz burmistrz miasta.

Podobne wydarzenia od 2016 roku odbywają się także na Spiszu w Niedzicy. Elementem łączącym obydwie miejscowości, w których odbywają się plenery są piękne zamki oraz malownicze pejzaże okolic i   ciekawe zabytki architektoniczne, które są wdzięcznym tematem dla artystów, którzy tworzą  niepowtarzalne obrazy.

Patronami  honorowymi plenerów w Łańcucie jest poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch i burmistrz miasta Rafał Kumek, a plenerów w Niedzicy – senator RP Jan Hamerski i wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz

Wystawę w Galerii MDK można będzie obejrzeć do 1. lutego br.

A.K.

Fot. ADAM   KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz