Zima wróciła – uważajmy na śliskie nawierzchnie dróg

Tylko wczoraj po południu policjanci z Łańcuta sześciokrotnie wyjeżdżali do miejsc zdarzeń drogowych, które wydarzyły się na terenie naszego powiatu. Na szczęście wszystkie zakończyły się na uszkodzonych pojazdach. Jednak w Rakszawie, kolizja dwóch samochodów ciężarowych, spowodowała ponad dwugodzinne utrudnienia w ruchu drogowym.

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych w Rakszawie, spowodowało ponad dwugodzinne utrudnienia. Doszło do niego po godz. 15, na jednym z zakrętów. Na śliskiej nawierzchni kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania wpadł poślizg i zjechał na pobocze. Jadący z przeciwka kierowca ciężarowego volvo, próbował go ominąć, jednak na pokrytej lodem jezdni, jego pojazd również zsuną się i uderzył w stojącą na poboczu scanię.

Reklama

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają ponowne opady śniegu. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji czy wypadku.

Fot. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz