Pijani kierujący zatrzymani przez policjantów

Od początku tygodnia łańcuccy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec kierowców, którzy postanowili prowadzić pojazd na „podwójnym gazie”. Jeden z nich został zatrzymany podczas kontroli drogowej, a drugi gdy przyjechał samochodem na dworzec kolejowy.

Do zatrzymania pierwszego kierowcy doszło w poniedziałek przed godz. 12. Na jednej z łańcuckich ulic, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault. Od kierującego pojazdem 28-latka wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,8 promila alkoholu. 

Reklama

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj po godz. 21, w rejonie przejazdu kolejowego w Krzemienicy. Podczas patrolu policjanci zwrócili uwagę na stojący z włączonymi światłami i otwartymi drzwiami samochód marki opel, którego tył znajdował się na jezdni. W pobliżu funkcjonariusze zastali również właściciela pojazdu, którym okazał się 45-letni mieszkaniec gmina Czarna. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W tym stanie przyjechał samochodem na dworzec, aby następnie pociągiem dotrzeć do pracy. 

Obaj mężczyźni stracili już prawa jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz