Animator i Sponsor Kultury 2021

Od 19 lat w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbywa się Gala wręczenia statuetek „Animator Kultury” oraz „Sponsor Kultury”. Jest to uroczystość, która honoruje osoby, działające  w szczególny sposób na rzecz kultury, bądź wspierają finansowo wszelkie wydarzenia kulturalne w naszym mieście.
 
W tym roku laureatami wybranymi przez Kapitułę MDK zostali: Eugeniusz Nuckowski – „Animator Kultury 2021” oraz Lesław Inglot – „Sponsor Kultury 2021”. Statuetki oraz gratulacje laureatom złożyli:  Michał Mglej – zastępca Burmistrza Miasta Łańcuta,  Andrzej Piechowski – dyrektor MDK oraz Adam Opałka – wiceprzewodniczący Rady Miasta Łańcuta.
 
 Eugeniusz Nuckowski, znany rzeźbiarz łańcucki jest inicjatorem cyklicznego wydarzenia w Galerii MDK „Wystawy Rzeźby Twórców z Łańcuta i okolic& rdquo;. Zawsze czynnie, z zapałem i radością współtworzenia uczestniczy w artystycznych działaniach Galerii MDK, szczególnie na polu rzeźbiarskim.
 
 Lesław Inglot, właściciel Cukierni „Wiolinka” od wielu lat wspiera działalność kulturalną MDK  araz aktywnie również udziela się w życiu artystycznym tej instytucji.
 
Sobotni wieczór uświetniła muzycznie i wokalnie Kapela  MDK  ludowymi melodiami i piosenkami,  tworząc niepowtarzalny klimat tego szczególnego wydarzenia. Kapelę prowadzi Zbigniew Gisserowski. Kuplety o Animatorze i Sponsorze Kultury przeczytała ich autorka – Aurelia Piekło. Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Miasta Łańcuta.
 
ADAM  OPAŁKA
Fot. MARTIKA  SZAŁAJKO

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz