Reprezentanci Łańcuta z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski

W dniach 5-6. marca br. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym, które były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Świata w  stolicy Kazachstanu – Ałma Acie. W zawodach wystartowało 240 zawodników, w tym 60 pań i 180 panów.

Reklama

W skład reprezentacji Łańcuta na mistrzostwa weszli:  Aleksandra i Gabriela Blajer, Karol Wawrzaszek i Szymon Szpytma z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. I tym razem zawodnicy z Łańcuta nie zawiedli. W czasie swoich występów udowodnili, że są najlepsi w kraju. Była walka, stres, były ogromne emocje ale ostatecznie wszystko skończyło się sukcesem.

Oto osiągnięte wyniki: trzy medale złote, dwa srebrne i jeden brązowy.
1. Aleksandra Blajer – zdobyła złoty medal w grupie wiekowej seniorek, srebrny w grupie juniorek do lat 23 w kategorii wagowej do 52kg wynikiem 77,5kg. Ostatecznie po przeliczeniu punktów IPF okazało się że Aleksandra jest druga w Polsce w kategorii OPEN kobiet w grupie juniorek do lat 23 i trzecia w grupie wiekowej seniorek.
2. Gabriela Blajer – zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i srebrny w grupie wiekowej seniorek w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 75kg. W kategorii OPEN juniorek do lat 23 zawodniczka wywalczyła III miejsce.
3.Karol Wawrzaszek – wywalczył złoty medal w grupie wiekowej juniorów do lat 20 w kategorii wagowej do 66kg. Jego wynik to 110kg.
4. Szymon Szpytma – zdobył srebrny medal w grupie wiekowej juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 66kg wynikiem 80kg.
W klasyfikacji drużynowej nasz klubów w grupie wiekowej kobiet do lat 23 został sklasyfikowany na III miejscu w Polsce.

Korzystając z okazji dziękuję samorządom powiatu, miasta, sympatykom naszego klubu i dyrekcji ZST w Łańcucie za wspieranie działalności sportowej.

Trener: ADAM  BIELECKI

Post Author: Adam Kunysz