DO DOMU” / „HOMEWARD” – charytatywny pokaz ukraińskiego kina

Podkarpacka Komisja Filmowa i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zapraszają na projekcję ukraińskiego filmu „Homeward” (2019). Na pokaz w sposób szczególny zaprasza reżyser – Nariman Aliev, który swoją twórczością chce wesprzeć swój kraj pogrążony w wojnie. Wydarzeniu towarzyszy zbiórka, z której dochód w pełni zostanie przekazany organizacji Come Back Alive (https://www.comebackalive.in.ua/) z przeznaczeniem na rehabilitację ukraińskich żołnierzy.

Reklama

Pokaz nie jest biletowany, zachęcamy do przekazywania środków na zorganizowaną zbiórkę: https://pomagam.pl/backandalive
Akcję charytatywną prowadzi Władysław Tsovma – Ukrainiec, działający w Rzeszowie wolontariusz, od kilku lat związany z warsztatami filmowymi „CamON”. Środki można wpłacać już teraz.

W 2020 roku film Alieva był oficjalnym kandydatem Ukrainy do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Obraz został entuzjastycznie przyjęty na Festival de Cannes w 2019 roku. „Homeward” otrzymał Grand Prix podczas Międzynarodowych Festiwali Filmowych w Odessie i Bukareszcie.
O filmie:
Krymski Tatar Mustafa stracił najstarszego syna na wojnie między Rosją a Ukrainą. Postanawia przewieźć ciało zmarłego syna z Kijowa na Krym, by pochować go w rodzinnych stronach. Wraz z młodszym synem wyruszają w podróż, która odmieni ich relację.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=ThK0Qc87uh0
Uwaga! Film zostanie wyświetlony z napisami w języku angielskim.

Projekcja odbędzie się 19 marca (sobota) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/279679180841656/

Post Author: Adam Kunysz