Padła ofiarą oszustów – straciła kilka tysięcy złotych

Kilka tysięcy złoty straciła mieszkanka powiatu łańcuckiego, która chciała uregulować rachunek za energię elektryczną. Kobieta padła ofiarą oszustów podszywających się pod Polską Grupę Energetyczną (PGE).

Reklama
Wczoraj, do łańcuckiej komendy zgłosiła się mieszkanka powiatu łańcuckiego, która padła ofiarą oszustwa. Kobieta otrzymała SMS-a od „PGE” o planowanym następnego dnia odłączeniu energii elektrycznej. Aby temu zapobiec pokrzywdzona miała uregulować należności poprzez link, który znajdował się w przesłanej wiadomości.
 
Mieszkanka powiatu łańcuckiego chcąc szybko uregulować niewielką zaległość kliknęła w link. Następnie kobieta została przekierowana do fałszywego panelu płatności, gdzie miała możliwość zalogować się do konta swojego banku. To wystarczyło, aby przestępcy zdobyli dane logowania i z konta pokrzywdzonej ukradli kilka tysięcy złotych.
   
Policja apeluje o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości o rzekomych zaległościach w płatnościach. W razie wątpliwości sprawdźmy informację o zaległości poprzez np. telefoniczny kontakt z biurem obsługi danego kontrahenta. Pamiętajmy również, aby zawsze weryfikować adres strony, z której wykonujemy płatności elektroniczne.
 
KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz