W Czarnej podpisano umowę na budowę żłobka

W dniu dzisiejszym  Edward Dobrzański – Wójt Gminy Czarna i przedstawiciel wykonawcy  Jacek Rupar – prezes firmy Domrex, podpisali umowę na budowę żłobka. Dokonano tego w urzędzie gminy, w obecności  Kazimierza Gołojucha – posła na Sejm RP.
 
Placówka będzie się mieścić na terenie dawnego komisariatu policji. Całkowita wartość inwestycji to 6,5 mln zł, z czego 6,175 mln zł (czyli 95%) stanowi dofinansowanie z programu Polski Ład.
 
– Żłobek to miejsce, którego bardzo brakuje w gminie Czarna. Jego utworzenie poprawi sytuację na lokalnym rynku pracy – rodzice będą mogli łączyć pracę zawodową z opieką nad dziećmi. To pomoże wyrównać szanse ludzi mieszkających na wsi z osobami mieszkającymi w mieście. Ponadto żłobek stworzy także nowe miejsca pracy – mówi  Edward Dobrzański – Wójt Gminy.
 
W ramach inwestycji utworzone zostaną 3 oddziały. Każdy będzie posiadał własną łazienkę i kącik wypoczynkowy. Będzie też zewnętrzny taras do leżakowania. W budynku będzie działała kuchnia, zapewniająca całodzienne wyżywienie. Obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o nich na zewnątrz powstaną też dwa podjazdy. Powstanie także plac zabaw, parkingi, chodniki, ogrodzenie. Pomyślano również o ekologii. Budynek będzie wykorzystywał odnawialne źródła energii – zostanie wyposażony w panele fotowoltaicznę i pompę ciepła, wspomaganą gazem.
 
Zgodnie z planem, budowa zakończy się w III kwartale 2023 roku.

Post Author: Adam Kunysz