W Kosinie otwarto uroczyście Dzienny Dom Pobytu “Aktywny Senior”

Pod koniec ubiegłego roku w Kosinie rozpoczął działalność Dzienny Dom Pobytu Seniora. Wczoraj nastąpiło jego uroczyste, oficjalne otwarcie.  Z placówki korzysta już 25 podopiecznych. Osoby na co dzień tu przebywające tworzą zgrany zespół i chętnie angażują się w ciekawe przedsięwzięcia. Oficjalne otwarcie było okazją do podsumowania wieloletnich starań samorządowców, działaczy społecznych na rzecz budowy, a później zagospodarowania budynku ośrodka zdrowia.
 
– Dzięki środkom pozyskanym z UE udało się nam nadać części budynku formę odpowiadającą współczesnym czasom. Bo, że społeczeństwo się starzeje jest faktem, który stawia przed nami poważne wyzwania, jak chociażby wypracowanie właściwych form opieki czy aktywizowania osób powyżej 60. roku życia.
Dzienny Dom Pobytu „Aktywny Senior” w Kosinie to nasza oferta dla najstarszych mieszkańców naszej gminy, na spędzenie jesieni życia w bardzo dobrych warunkach, pod opieką wykwalifikowanej kadry, a przede wszystkim we wspaniałej atmosferze – mówił podczas uroczystości  wójt gminy Łańcut – Jakub Czarnota
 
W uroczystym otwarciu placówki  wzięli udział: członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, radni gminy i powiatu, przedstawiciele organizacji wiejskich i jednostek budżetowych działających na terenie Kosiny.
 
 
 

Post Author: Adam Kunysz