Święta na drogach powiatu łańcuckiego

Świąteczny weekend na drogach powiatu łańcuckiego był wyjątkowo spokojny. W ciągu ostatnich 4 dni łańcuccy policjanci odnotowali tylko 4 zdarzenia drogowe, w których nikt nie został ranny. Do jednego z kolizji doprowadziła natomiast osoba nietrzeźwa.

Reklama
Jak co roku, w okresie świąt, zwiększona liczba funkcjonariuszy czuwała nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg. Pomimo zwiększonego natężenia ruchu okres Świąt Wielkanocnych w powiecie łańcuckim przebiegł spokojnie. W ciągu tych 4 dni funkcjonariusze pracowali przy 4 zdarzeniach drogowych. Niestety i tym razem znalazła się osoba, która za kierownicę siadła po alkoholu.
Do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielę, na ul. Mickiewicza w Żołyni, gdzie kierujący pojazdem marki Hyundai, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Jak ustalili funkcjonariusze samochodem kierował 40-letni mieszkaniec gminy Żołynia. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej, był natomiast pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. 40-latek stracił już prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem.
 
KPP Łańcut
 
 
 

Post Author: Adam Kunysz