Majowy weekend w Łańcucie

Tegoroczny długi majowy weekend mamy już za sobą. Pogoda, zwłaszcza w niedzielę  zachęcała do odpoczynku, zrelaksowania się, skorzystania ze spacerów i wyjazdów.

Reklama

Przez te pierwsze trzy majowe dni Łańcut przeżywał prawdziwy najazd turystów nie tylko z Podkarpacia.  W niedzielę, 1. maja już od wczesnych godzin porannych wszystkie parkingi, były wypełnione do ostatniego miejsca samochodami i motocyklami z rejestracjami miast z całej Polski. Kierowcy w poszukiwaniu miejsc do zaparkowania pojazdów, krążyli kilkakrotnie wokół centrum i sąsiednich ulic, co powodowało ogromne “korki” na ulicach.

Jak gdyby na zamówienie w parku zamkowym, rosnące  nieopodal kortów tenisowych  magnolie, obsypały się pięknymi kwiatami. Można je było podziwiać i utrwalać na pamiątkowych zdjęciach, z czego skwapliwie korzystali spacerowicze, zwłaszcza ci z małymi dziećmi. Sporo turystów skorzystało także z możliwości zwiedzania ekspozycji w Muzeum-Zamku, Wozowni czy Storczykarni. Czynne były także miejscowe kafejki, a największym powodzeniem cieszyły się oczywiście lody.

Tekst i fot. ADAM  KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz