Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie

W środę 4 maja 2022 roku, w siedzibie Centrum Kultury Gminy Markowa odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie czterem parom, które zamieszkują na terenie Gminy Markowa i mogą poszczycić się tak pięknym stażem małżeńskim. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, medale wraz z honorowymi legitymacjami wręczył Jubilatom Wójt Gminy Markowa, w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Reklama

Wdzięczność i uznanie za pełne trudu życie, za wszystko czego nasi Jubilaci dokonali dla budowania dobra rodziny i lokalnej społeczności złożyła także Przewodnicząca Rady Gminy Markowa. Jubilaci przyjęli życzenia miłości i samych pięknych chwil na wszystkie kolejne dni bycia razem, a także podziękowania za przykład, jaki dają młodym ludziom, którzy dziś decydują się zawrzeć związek małżeński. Podczas uroczystości podkreślono, iż jest to również święto rodziny, gdyż medale odbierają nestorzy, którzy w okresie swego długoletniego pożycia małżeńskiego zdali egzamin, jako wspaniali rodzice i dziadkowie, a po wielu latach wspólnego życia nadal są kochającym się małżeństwem i wzorem do naśladowania.

Cieszymy się, że w tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli członkowie ich rodzin. Po wykonaniu wspólnego, pamiątkowego zdjęcia wszyscy obecni odśpiewali tradycyjne „Sto lat” wznosząc uroczysty toast symboliczną lampką szampana. Nie zabrakło okolicznościowego tortu. Jubilaci oprócz medali otrzymali również pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Miłym zakończeniem spotkania był poczęstunek. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Zespół Śpiewaczy z Markowej, nie brakło okazji do wspólnego śpiewu.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest przyznawany od 1960 roku, jako nagroda dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medal jest cywilnym odznaczeniem państwowym nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Serdecznie zachęcamy pary małżeńskie, które wspólnie przeżyły ten piękny jubileusz do zgłaszania do Urzędu Stanu Cywilnego wniosków o przyznanie tego zaszczytnego medalu.

ALINA  KUD

Post Author: Adam Kunysz