Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków w Markowej

W miniony wtorek, 10. maja br. w Urzędzie Gminy Markowa odbyło się podpisanie umowy na roboty budowlane w ramach projektu „Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Markowej – etap I” z wykonawcą – firmą Inżynieria Rzeszów S.A.

Reklama

 – To bardzo ważna i strategiczna inwestycja dla naszej gminy. Długo oczekiwana modernizacja oczyszczalni pozwoli przede wszystkim poprawić efektywność oczyszczania ścieków, wpłynie pozytywnie na środowisko i otoczenie. Lepsza wydajność to szansa rozwoju i nowe możliwości dla kolejnych przyłączeń w Markowej. To największa inwestycja w historii samorządu i bardzo się cieszę, że możemy ją rozpocząć – powiedział przy podpisaniu umowy Wójt Gminy Mirosław Mac.

Koszt rozbudowy i przebudowy oczyszczalni to 11 312 310,00 zł. W tej kwocie 7 980 000,00 zł to dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a 900 000,00 zł to zwiększona subwencja budżetu państwa na zadania w obszarze gospodarki kanalizacyjnej. Pozostałą kwotę samorząd zabezpiecza ze środków własnych.

 – Gratuluję samorządowi Gminy Markowa tej inwestycji, niezmiernie koniecznej i oczekiwanej, bo gospodarka wodno-ściekowa jest dość wrażliwą dziedziną. Rozbudowa i modernizacja jest konieczna. To zabiegi władz gminy spowodowały, że inwestycja jest gotowa do realizacji – mówił obecny na spotkaniu poseł Kazimierz Gołojuch.  – Wiem, że został złożony wniosek do Programu Inwestycji Strategicznych również na drugi etap. Robimy wszystko jako parlament, żeby wesprzeć działania rządu i żeby wyniki ogłosić jak najszybciej, bo jest to koniecznością – podkreślił poseł.

– Na realizację inwestycji wykonawca ma 18 miesięcy. Jesteśmy w pełni przygotowani do realizacji takiej inwestycji. Chcemy wykorzystać ten czas maksymalnie na jej realizację – podkreślił Arkadiusz Rudy, członek zarządu Inżynieria Rzeszów S.A.

W spotkaniu udział wzięli również: Stanisława Stańczyk – członek zarządu, dyrektor finansowy Inżynieria Rzeszów S.A., Teresa Flejszar – skarbnik gminy Markowa, Joanna Rupar – sekretarz gminy Markowa oraz Anna Rybak – radca prawny gminy Markowa.

ALINA  KUD

Post Author: Adam Kunysz