Odznaczenia państwowe dla zasłużonych mieszkańców Podkarpacia

 

Podczas uroczystości w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, 17 maja br.  Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP.

Reklama

Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymały osoby, które wyróżniły się działalnością na rzecz społeczności lokalnej, wkładem w rozwój rzemiosła polskiego, zasługami w upamiętnianiu, upowszechnianiu i pielęgnowaniu pamięci o historii Polski, działalnością na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej, zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego, zasługami dla Niepodległej oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

W gronie odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP znalazł się Wincenty Morycz – radny gminy Czarna i sołtys Krzemienicy.

Gratulując odznaczonym, wojewoda podkreśliła, że przyznane odznaczenia są formą uznania dla działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i zaangażowanie w różne inicjatywy.

W uroczystości wzięli udział: poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, Krzysztof Kaczmarski reprezentujący Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, prezes Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK Antoni Olak oraz wójt gminy Czarna Edward Dobrzański.

UW Rzeszów

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz