Zakończyły się działania Policji związane z czerwcowym weekendem

Policyjne działania związane z przedłużonym weekendem zakończyły się w niedzielę. Głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym drogami naszego województwa. Od środy doszło do 28 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 29 osób zostało rannych. Policjanci ujawnili 81 nietrzeźwych kierujących.

Wiele osób skorzystało z kilku wolnych dni i zdecydowało się na wyjazd. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, do służby skierowaliśmy dodatkowe patrole. Funkcjonariusze dbali, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych. W sytuacji utrudnień, organizowali objazdy i ręcznie kierowali ruchem.

Reklama

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeździli zbyt szybko, nie ustępowali pierwszeństwa przejazdu lub nieprawidłowo wyprzedzali – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali też uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Absolutnym priorytetem było eliminowanie z ruchu kierujących, którzy byli nietrzeźwi.

W czasie trwania działań na podkarpackich drogach doszło do 28 wypadków, w których 29 osób zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Policjanci ujawnili i zatrzymali 81 nietrzeźwych kierujących.

W piątek doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków. W Jasionce w powiecie rzeszowskim zginęła 67-letnia piesza. Została potrącona przez kierującego osobową kią.  W Majdanie Królewskim, w powiecie kolbuszowskim kierowca dacii potrącił 87-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Piesza nie przeżyła. W sobotni wieczór, w Rudzie w powiecie mieleckim zginął 21-letni kierowca seata. Samochód, którym kierował zjechał z drogi, kilkakrotnie koziołkował i uderzył w przepust.

 

 15.0616.0617.0618.0619.06Razem
Liczba wypadków     3      3115628
Liczba zabitych     0      02103
Liczba rannych     3      3125629
Nietrzeźwi kierowcy     7     1818162281
 

Post Author: Adam Kunysz