Ruszają działania “Bezpieczne wakacje 2022”

 
Jutro ostatni dzień szkoły, rozpoczynają się wakacje – czas wypoczynku i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na letni wypoczynek podkarpaccy policjanci, briefingiem z dziennikarzami, zapowiedzieli rozpoczęcie akcji “Bezpieczne wakacje 2022”.

Działania profilaktyczno-edukacyjne

Policjanci będą odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie spotkań z młodymi ludźmi będą rozmawiać z nimi o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach. Będziemy, już po raz kolejny, włączać się w akcję “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Z pewnością wiele uwagi funkcjonariusze poświęcą na zagrożenia płynące z internetu, będą uczulać młodych ludzi, jak nie stać się ofiarą ani sprawcą cyberprzemocy. W wakacje, podkarpaccy policjanci będą sprawdzać miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Bezpieczeństwo na drogach

Przez najbliższe dwa miesiące wiele osób będzie podróżować podkarpackimi drogami w Bieszczady czy Beskid Niski. Dla policjantów ruchu drogowego jest to okres wzmożonej pracy.

W trakcie wakacyjnych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

  • trzeźwość kierujących;
  • stan techniczny pojazdów;
  • braki w wyposażeniu;
  • dobór miejsc postoju w czasie podróży;
  • dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze;
  • właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży;
  • stan oznakowania pionowego i poziomego na jezdniach a także na inne nieprawidłowości związane z oznakowaniem dróg.

Na okres wakacji wyznaczono stałe punkty kontroli autokarów. Każdy może zgłosić potrzebę skontrolowania stanu technicznego pojazdu, uprawnień kierowcy oraz jego trzeźwości.

Więcej policjantów w Bieszczadach i nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Podkarpaccy policjanci zadbają także o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. We wszystkie atrakcyjne turystycznie miejscowości regionu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wysyła dodatkowych policjantów. Więcej patroli pojawi się m.in.: nad Zalewem Solińskim, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na turystycznych szlakach Bieszczadów, przy kąpieliskach i rzekach, a więc wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.

W okresie wakacyjnym do 31 sierpnia działać będą sezonowy Posterunek Policji w Polańczyku i nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Policjanci, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów zarówno tych, którzy wypoczywają na lądzie, jak i tych wypoczywających nad wodą.

 

Post Author: Adam Kunysz