IX Spartakiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku za nami

Już po raz dziewiąty seniorzy  reprezentujący 5 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Podkarpacia spotkali się w Łańcucie, by w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizować  w kilku dyscyplinach sportowych, rozgrywanych w ramach tradycyjnej Spartakiady UTW. O miano najlepszej drużyny ubiegały się reprezentacje Uniwersytetów z  Jasła, Krosna, Rzeszowa, Przemyśla i Łańcuta.

Reklama
Zawody odbywały się  w dwóch kategoriach – indywidualnej: rzuty do kosza, strzały do bramki, rzuty do tarczy, rzut beretem, rzut piłką lekarską, kręgle, bieg z piłką do tenisa ziemnego oraz drużynowej: sztafeta, zostaw – zabierz, rzut woreczkiem do celu, przewróć –  postaw, bieg z przełożeniem hula-hop czy budowanie piramidy z plastikowych kubków.
 
Sportową rywalizację wygrała drużyna UTW z Krosna, drugie miejsce zajęła reprezentacja Jasła, a na trzecim gorąco dopingowani przez koleżanki i kolegów, gospodarze Spartakiady –  słuchacze UTW  z Łańcuta. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje UTW z Rzeszowa i Przemyśla.
 
Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary, a najlepsi zawodnicy w konkurencjach indywidualnych – medale, które wręczali: burmistrz miasta  Rafał Kumek oraz zastępca dyrektora MOSiR Adam Onyszczuk.

(a.k.)
Zdjęcia: ELŻBIETA  NOWICKA  i  ZBIGNIEW  PIERÓG
 

Post Author: Adam Kunysz