Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w weekend przez Policję

 
 
Tylko w ten weekend łańcuccy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich zostało zatrzymanych podczas kontroli drogowej, trzeci natomiast rozpoczął ucieczkę na widok oznakowanego radiowozu.

Do zatrzymania pierwszego kierowcy doszło na drodze krajowej nr 94 w Łańcucie. Około godz. 9, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali forda. Od kierującego pojazdem, 35-letniego mieszkańca gminy Łańcut, policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 0,8 promila alkoholu.

Reklama

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę, po godz. 16 w Rogóżnie. Tym razem, po spożyciu alkoholu, za kierownicę opla usiadł 47 letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu.

Ponad 1,5 promila miał natomiast kierujący fordem, który próbował uciec policjantom. Do zdarzenia doszło w niedzielę, po godz. 20 w Łańcucie. Uwagę policjantów zwrócił kierujący fordem, który na widok radiowozu gwałtownie zawrócił. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W tym momencie kierujący samochodem podjął próbę ucieczki. Szybko jednak został zatrzymany.Kierujący fordem to 23-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd nie tylko w stanie nietrzeźwości, ale także pomimo obowiązującego go sądownie zakazu.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz