Reprezentacja powiatu zwycięzcą VII Łańcuckiej Gry Miejskiej

W ramach Dni Miasta Łańcuta w sobotę 25 czerwca 2022 r. Miejski Dom Kultury w Łańcucie zorganizował VII Łańcucką Grę Miejską, w której wzięło udział sześć drużyn. Czteroosobowa grupa „Wędrujące Michały” składająca się z pracowników Starostwa Powiatowego w Łańcucie zajęła w zawodach pierwsze miejsce, wykazując się dużą wiedzą w dziedzinie handlu, rzemiosła i usług dawnego Łańcuta.

Reklama

Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek na zakończenie konkursu wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy, nagrody i publicznie przekazał gratulacje dla zwycięskiej drużyny w składzie: Monika Guzek, Kinga Kania, Robert Kochman i Piotr Pasierb. Merytoryczną pieczę nad prawidłowością przygotowanych pytań sprawowała kustosz Joanna Kluz kierownik Działu Historii Miasta i Regionu Muzeum-Zamku w Łańcucie, która od kilku lat prowadzi w MDK w Łańcucie wykłady popularyzujące poznawanie historii dawnego Łańcuta i jego mieszkańców.

W trakcie gry należało dotrzeć do wszystkich punków położonych w centrum Łańcuta, gdzie obecność została potwierdzona naklejką. W imieniu organizatora orlęta z „Łańcuckiego Strzelca” Stowarzyszenia Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, naklejali kupony kontrolne i przekazywali kartę z pytaniem dotyczącym historycznych wydarzeń związanych z tematyką handlu, rzemiosła i usług w dawnym Łańcucie. Po zakreśleniu wybranej odpowiedzi można było przejść do kolejnego punktu.

Na zakończenie gracze otrzymali też zadanie ułożenia puzzli z wizerunkiem historycznych pieczęci poszczególnych cechów, działających przed wiekami w Łańcucie. VII Łańcucka Gra Miejska została bardzo starannie, pomysłowo przygotowana oraz dostarczyła emocji związanych przy ustalaniu przez grupę kilku osób jednej odpowiedzi.

Ponieważ zawody przeprowadzono przy słonecznej pogodzie i w temperaturze około 30 stopni Celsjusza organizatorzy zadbali o wyposażenie uczestników w butelkę wody i drożdżówkę. Ta forma edukacyjnej zabawy dla rodzin czy zorganizowanych grup, to świetny sposób na popularyzowanie historycznej wiedzy o naszym mieście.

Post Author: Adam Kunysz