Wyruszyli na pielgrzymkowy szlak

Mszą świętą o godz. 8.00 w Kościele Farnym św. Stanisława rozpoczęła się dzisiaj XXI Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę. W dniach od 31 lipca do 5 sierpnia br. pielgrzymi na rowerach podążać będą do częstochowskiego Sanktuarium.  Patronat nad pielgrzymką, jak co roku objął Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń. W pielgrzymowaniu na rowerach bierze udział ponad 140 osób w wieku od 5- do 82 lat.

Reklama

Dziś rano pątnicy odwiedzili Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej. Zostali przywitani przez gospodarza gminy Czarna wójta Edwarda Dobrzańskiego i dyrektora Ośrodka Małgorzatę Wisz. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało dla nich specjalny poczęstunek, po którym udali się w dalszą drogę.

W ciągu pięciu dni pielgrzymi w żółtych koszulkach z herbem Powiatu Łańcuckiego pokonają trasę około 360 km. Odwiedzą oni na pątniczym szlaku takie miejsca kultu religijnego jak: Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Sanktuarium Matki Bożej z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, zabytkowy drewniany kościółek pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach, średniowieczną Kolegiatę w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek.

W czwartek 4 sierpnia br. o godz. 17.30 w Bazylice Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, będzie sprawowana Msza Święta przez: ks. Albina Pawłowskiego MS ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kobylance, ks. Andrzeja Żmudzkiego z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Chodaczowie oraz ks. Rafała Borcza z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Głębokiem, który pełni obowiązki kapelana pielgrzymki.

 Trzej kapłani, którzy  podjęli trudy aktywnego wypoczynku, w każdym dniu będą sprawować Eucharystię i służyć opieką duchową. W tym roku rekolekcje w drodze odbywają się pod hasłem: „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA”.

Fot. MAŁGORZATA  WISZ

Post Author: Adam Kunysz