I Warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Medyni Łańcuckiej

30 lipca br. Ochotnicza Straż Pożarna w Medyni Łańcuckiej  zorganizowała I Warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.  Wzięło w nich udział 9 jednostek OSP: z Czarnej,  Krzemienicy, Rakszawy, Białobrzeg, Kosiny (powiat łańcucki), Sieteszy (powiat przeworski), Trzebowniska, Wysokiej Głogowskiej (powiat rzeszowski) oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Medyni Łańcuckiej.
 
W warsztatach uczestniczyły 142 osoby w tym: 108 członków MDP, 28 opiekunów oraz 6 osób z jednostki gospodarzy, które pomagały w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Dzień upłynął w atmosferze nauki i doskonalenia nabytych dotychczas umiejętności. Młodzież miała okazję rozszerzyć zainteresowania związane ze strażą pożarną, a także ciekawie spędzić czas z rówieśnikami z innych jednostek OSP.
 
Podsumowując: Na pewno jest to przedsięwzięcie, które należy w kolejnych latach kontynuować. Bezsprzecznie bowiem warto inwestować czas i środki w szkolenie młodych ludzi, by za kilka lat zasilili grono dorosłych strażaków OSP, chętnych do działań na rzecz lokalnych społeczności. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze to przyszłość jednostek OSP – gwarancja na dalsze, właściwe ich funkcjonowanie, gdyż bez ludzi nie ma Straży.
 
Dziękujemy wszystkim jednostkom za inicjatywę oraz za zaangażowanie w zorganizowanie warsztatów. Ośrodkowi  Kultury w Medyni Łańcuckiej za użyczenie pomieszczeń, zaś Grupie Wędkarskiej Golden Fisch za udostępnienie akwenu wodnego.
 
OSP Medynia Łańcucka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

Post Author: Adam Kunysz