Kolarskie święto w Łancucie

Na to wielkie wydarzenie kolarskie miasto Łańcut przygotowywało się od kilku tygodni. I trzeba przyznać, że organizacyjnie wszystko wypadło na medal. Przed zapowiadanym na godzinę 12.20 startem honorowym do V etapu 79. Tour de Pologne prowadzącym z Łańcuta do Rzeszowa, na parkingu przed Miejskim Domem Kultury i wzdłuż ulic po których mieli przejeżdżać kolarze zgromadziły się setki kibiców, którzy chcieli zobaczyć z bliska zawodników biorących udział w tej sportowej imprezie.

Reklama

W oczekiwaniu na rozpoczęcie  V etapu TdP można było skorzystać z wielu atrakcji na pikniku, który miasto przygotowało dla fanów kolarstwa. Ciekawe książki i gadżety oferowała na swoim stoisku Księgarnia “Nova”, dzieci mogły m.in rywalizować na rowerowym torze przeszkód.   Obecny na starcie  dyrektor generalny Wyścigu Czesław Lang udzielił wywiadu Telewizji Łańcut i podziękował burmistrzowi miasta Rafałowi Kumkowi za możliwość organizacji V etapu tegorocznego wyścigu.

Żegnana brawami ponad 140-osobowa kolumna kolarzy przejechała ulicami miasta, by o godz. 12.30 na ul. Mościckiego rozpocząć sportową rywalizację na blisko 180-kilometrowej trasie z Łańcuta do Rzeszowa.

(a.k.)

Fot. A.KUNYSZ

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz