Jubileusz 100-rocznicy urodzin Pani Stanisławy Kuźniar

Nieczęsto zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane “sto lat”, z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat “dwieście”. Tak właśnie stało się 22 sierpnia br. w Handzlówce, gdzie Pani Stanisława Antonina Kuźniar mieszkanka Gminy Markowa obchodziła Jubileusz swoich setnych urodzin. Ta wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Dostojnej Jubilatki, której przewodniczył ks. Michał Deryło kapelan Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Handzlówce, gdzie obecnie przebywa Pani Stanisława Kuźniar.

Reklama

W tym wyjątkowym dniu Pani Stanisławie towarzyszyła rodzina, przyjaciele, kierownictwo i personel Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego, władze samorządowe w osobie Starosty Łańcuckiego Pana Adama Krzysztonia, Wójta Gminy Pana Mirosława Maca oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Magdaleny Stańczuk. Podczas uroczystości był również czas na składanie życzeń i gratulacji dla Pani Stanisławy, które napłynęły m.in. od najwyższych władz państwowych. Pan Mirosław Mac – Wójt Gminy Markowa odczytał osobiście list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, w którym dziękował dostojnej Jubilatce „za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję życiowej wytrwałości” a także życzył dobrego zdrowia, pomyślności oraz optymizmu na dalsze szczęśliwe lata.

W dalszej kolejności głos zabrali – Pan Adam Krzysztoń – Starosta Powiatu Łańcuckiego a także Mirosław Mac – Wójt Gminy Markowa, którzy z okazji 100 rocznicy urodzin w imieniu władz samorządowych złożyli dostojnej Jubilatce serdeczne gratulacje i gorące życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz samych przyjemnych i spokojnych dni. Ponadto Wójt Gminy Markowa podkreślił, że Szanowna Jubilatka została nominowana do prestiżowej nagrody Markowianina Roku 2022. Tytuł ten przyznawany jest osobom, które swoją uczciwością, szlachetnością i bezinteresownością oraz pracą na rzecz dobra wspólnego wpływają pozytywnie na kształt i rozwój społeczności, w której żyją. Wspomniał również o wyjątkowych zasługach Pani Stanisławy Kuźniar w procesie beatyfikacji sług bożych Rodziny Ulmów, w którym to przewodzie Jubilatka czynnie uczestniczyła składając swoje świadectwo.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Magdalena Stańczuk podkreślając niecodzienność i doniosłość jubileuszu wskazała, że niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin, a sto lat to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Ponadto zwróciła uwagę, że Pani Stanisława Kuźniar jest świadkiem wieku naszej polskiej historii, która nie szczędziła Jej różnych doświadczeń. Ich przeżycie wymagało olbrzymiej siły charakteru i hartu ducha za co w tym szczególnym dniu złożono Jubilatce specjalne podziękowania i zapewnienia o szczególnym szacunku i uznaniu dla Jej osoby.

Następnie Wójt wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego wręczyli Pani Stanisławie przygotowany specjalnie na tą okazję gratulacyjny grawer, a także bukiet kwiatów. Po zakończonej Mszy św. i wykonaniu wspólnego, pamiątkowego zdjęcia wszyscy obecni goście odśpiewali wspomniane na wstępie gromkie „Dwieście lat”, wznosząc uroczysty toast symboliczną lampką szampana. Nie zabrakło okolicznościowego tortu. Atmosfera spotkania wprawiła Jubilatkę w dobry nastrój. Warto zauważyć, że pomimo upływu lat Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha. Pani Stanisława Kuźniar zd. Szpytma to rodowita markowianka, która urodziła się dokładnie 23 sierpnia 1922 r. Dostojnej Jubilatce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i upływa w spokoju i zdrowiu.

 Urząd Gminy Markowa

Post Author: Adam Kunysz