Autobus rzeszowskiego MPK pojedzie do Albigowej

Od 1 września autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie będzie kursował do Albigowej. Przypomnijmy, że od kwietnia do końca czerwca autobus MPK, linia 46, kursował z Rzeszowa przez Malawę do centrum Kraczkowej.

Reklama

Dzisiaj, 24 sierpnia w Starym Młynie w Albigowej Jakub Czarnota wójt gminy Łańcut podpisał z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem porozumienie w sprawie wydłużenia tej linii.

Uruchomienie MPK do Kraczkowej pokazało, że mieszkańcy naszej gminy chcą z tej usługi korzystać. Szczególnie uczniowie i studenci – mówił wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota i podziękował prezydentowi Fijołkowi, że wyszedł z wolą współpracy.

Najlepszym rozwiązaniem dla Rzeszowa i mieszkańców jest korzystanie z transportu zbiorowego, nie z indywidualnego, a żeby to było możliwe, żeby taka współpraca była możliwa potrzebna jest odwaga i za to dziękuję panu wójtowi i radnym – podkreślił Kondrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Dodał, że dzięki takim działaniom uczymy młodzież dobrych zachowań transportowych, wybór MPK jest lepszy ekonomicznie i zdrowszy dla środowiska.

Według porozumienia autobus ma zatrzymywać się przy przystankach: Kraczkowa Kolonia, Budy, Kopciówka, szkoła, Zagumnie, skrzyżowanie, Kraczkowa rondo, a także Albigowa Sady oraz skrzyżowanie Młyn. MPK kursować będzie w godzinach porannych i popołudniowych. Pierwszy kurs z Albigowej od skrzyżowania koło Młyna do Rzeszowa wyruszy o 6:03, zaś ostatni o 17:43. Mieszkańcy będą mogli korzystać z biletów sieciowych, miesięcznych, studenckich, uczniowskich oraz dla seniorów zgodnie z cennikiem i regulaminem ZTM w Rzeszowie (ztm.rzeszow.pl). Bilety można kupić elektronicznie lub w biletomatach (www.mpk.rzeszow.pl – tutaj też dostępny rozkład jazdy).

W spotkaniu uczestniczyli radni i sołtysi z Kraczkowej, Albigowej, Wysokiej oraz Handzlówki, radni miasta Rzeszowa oraz przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

UG Łańcut

Post Author: Adam Kunysz