Delegacja Powiatu Łańcuckiego na dożynkach w Jodłówce

W niedzielę 28 sierpnia   br. przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce miały miejsce XXXIX Dożynki Archidiecezji Przemyskiej i Dożynki Gminy Pruchnik. Wśród 45 wieńców dożynkowych pięknie prezentował się wieniec z parafii pw. św. Doroty w Markowej, której towarzyszyła delegacja pracowników Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

Reklama

Z terenu powiatu łańcuckiego były też grupy wieńcowe z parafii w Budach Łańcuckich oraz z Soniny. Poszczególne delegacje w procesji z darami za tegoroczne plony przyniosły pięknie przyozdobione chleby dożynkowe wraz z kwiatami i owocami. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp. Adam Szal Metropolita Przemyski.

Oprawę muzyczną uroczystości prowadzili: Strażacka Orkiestra Dęta z Pruchnika, która wystąpiła w połączonym składzie z Orkiestrami Dętymi z Kańczugi i Medyki wraz z połączonymi chórami z Kańczugi, Jodłówki i Pruchnika.

W dożynkach uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, administracji, służb, inspekcji i straży, pielgrzymi oraz rolnicy, którzy dziękowali za tegoroczne zbiory.

Tekst i zdjęcia: ROBERT  KOCHMAN

Post Author: Adam Kunysz