Wakacyjne spotkania z łańcucką Policją

Łańcuccy policjanci kolejny raz wzięli udział w wakacyjnym pikniku rodzinnym, odbywającym się na terenie powiatu łańcuckiego. Tym razem o bezpiecznym wypoczynku policjanci rozmawiali z mieszańcami Głuchowa.

Wakacje to czas zwiększonego ruchu turystycznego, a tym samym wzmożony czas pracy dla funkcjonariuszy ruchu drogowego. Jednak nie tylko na drogach policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo. Aby przeciwdziałać negatywnym zjawiskom i zagrożeniom, policjanci prowadzą działania edukacyjno-informacyjne skierowane do mieszkańców i osób wypoczywających na terenie powiatu łańcuckiego.

Reklama

W ramach działań pn. „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży, kontrolują dzikie kąpieliska oraz prowadzą działania edukacyjno-informacyjne podczas wakacyjnych pikników i festynów.

W sobotę, łańcuccy policjanci wzięli udział w pikniku rodzinnym w Głuchowie. Z uczestnikami imprezy rozmawiali na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu, w szczególności o bezpieczeństwie nad wodą i terenach przywodnych. Na policyjnym stanowisku nie zabrakło materiałów edukacyjno-prewencyjnych. Policjanci rozdawali książeczki dotyczące zasad bezpiecznej kąpieli, jak również zachęcali do wzięcia udziału w konkursie „Filmowy przeWODNIK”, który organizowany jest w ramach działań: „Kręci mnie bezpieczeństwo na wodą”.

Uczestnicy pikniku mogli przyjrzeć się również z bliska policyjnemu umundurowaniu i wyposażeniu oraz usiąść w radiowozie. Dla najmłodszych funkcjonariusze mieli przygotowaną słodką niespodziankę. 

Fot. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz